Our Team

Please remember that email should not be considered a secure form of communication; confidentiality cannot be guaranteed.

Administration

Devon Christianson

Director

Christel Giesen

Assistant Director

Jessi Arvey

Quality & Report Specialist

Heather Bawyn

Finance Coordinator

Brittany Benson

Accounting Clerk

Kavitha Gandhi Raj

Accountant Clerk

Angela VanAsten

Office Assistant

Molly Callahan

Office Assistant

Communication / Marketing

Kelly Schwartz

Communication Coordinator

Debra Wiesner

Outreach Specialist

Holly Kinnard

Design Specialist

Jodi Trewin

Technology & Communication Specialist

Desiree Delamora

Community Resource Assistant

Facilities / Maintenance

John Holzer

Facilities and Placement Coordinator

Anita Jahnke

Maintenance Assistant

Caregiver & Prevention

Michelle Erdmann

Caregiver & Prevention Coordinator

Amy Staniforth

Prevention Office Assistant

Heather Flick

Dementia Care Specialist

Teri Bradford

Caregiver Assistant

Jessica Gaedtke

Caregiver Office Assistant

Benefit Specialist Program

Tina Brunner

Benefit Specialist Coordinator

Nyna Frelich

Benefit Specialist - Elder

Tara Lane

Benefit Specialist - Elder

Monica Sanchez

Benefit Specialist - Elder

Breanna Everetts

Benefit Specialist - Disability

Tara Palmbach

Benefit Administrative Assistant

Join our team where we believe that diversity makes us stronger! ADRC values individuals with diverse experiences and perspectives, are collaboration focused and works to build connected relationships with community partners and customers.

w

Media Request

Please fill this out for any media requests. If urgent, please reach out to Kelly (920) 448-6475.

Step 1 of 2

Name(Required)

Information & Assistance Program

Mary Schlautman

I & A Coordinator

Megan Kolton

I & A Assistant Coordinator

Olivia Fero

I & A Assistant Coordinator

Kriston Ladwig

Quality & Report Specialist

Kendra Anderson-Viste

Information & Assistance Specialist

Brian Binder

Information & Assistance Specialist

Alma Costa

Information & Assistance Specialist

BethAnna Davis

Information & Assistance Specialist

Katie Erickson

Information & Assistance Specialist

Maria Fernandez

Information & Assistance Specialist

Kyanna Francour

Information & Assistance Specialist

John Fritz

Information & Assistance Specialist

Anne Gurholt

Information & Assistance Specialist

Lori Hinz

Information & Assistance Specialist

Elena Kornis

Information & Assistance Specialist

Robin Kuklinski

Information & Assistance Specialist

Michele LaFond

Information & Assistance Specialist

Cayden Lasecki

Information & Assistance Specialist

John Plageman

Information & Assistance Specialist

Lisa Smits

Information & Assistance Specialist

Jim Sweeney

Information & Assistance Specialist

Shinie Tho

Information & Assistance Specialist

Kelly Thompson

Information & Assistance Specialist

Mary Jo Pirlot

Benefit Assistant

Amy Lee

Community Living Specialist

Lorraine Beilke

Independent Living Support Specialist

Madeline Sweeney

Independent Living Support Specialist

Nutrition Program

Kimmee Dallmann

Nutrition Coordinator

Abby Ledvina

Nutrition Assistant

Jennifer Tilot

Home Delivered Meals Specialist

Julie Hamill

Homebound Meals Program Assistant

Hannah Duffey

Homebound Meals Program Assistant

Wayne Harris

Homebound Meals Assistant

Cecillia Lester

Homebound Meals Assistant

Teresa Sickel-Souza

Homebound Meals Assistant

Tim Smith

Homebound Meals Assistant

Grounded Cafe & Programming

Jeremy Slusarek

Program Coordinator

Sonya McLain-Tenor

Grounded Cafe Specialist

Jennifer Bourget

Grounded Cafe Specialist

Patrick Kriese

Grounded Cafe Specialist

Lucas Schmechel

Grounded Cafe Ambassador

Fue Yang

Grounded Cafe Ambassador

Doug Patterson

Grounded Dining Site Attendant